WYDARZENIA EDUKACYJNE

 

Dzień Ziemi - 22 IV 2023

 

W sobotę 22 IV 2023 w naszym ogrodzie odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. Zabawa oparta była na grze terenowej, która prowadziła po ciekawych zakątkach i roślinach na terenie Uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego.

 

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne, ale dlaczego jest tak ważne? Ma nas uświadamiać w zakresie ochrony środowiska, a także podejmowaniu konkretnych działań.

 

Istnieje wiele czynników, które wpływają na postępujący kryzys naszej planety, a najważniejsze z nich to: zmiany klimatyczne, wzrost populacji, konsumpcjonizm, coraz szybsza urbanizacja, niedobór wody czy katastrofy ekologiczne.

 

Co możemy zrobić aby wesprzeć naszą planetę? Istnieje wiele rozwiązań, które mają korzystny wpływ na ekologię. Jest to m.in. ograniczenie jedzenia mięsa, którego produkcja pochłania wiele litrów wody, zmiana środka transportu z samochodu na rower lub komunikację miejską, warto również ograniczyć zużycie wody i prądu. Należy także zrezygnować z kupowania produktów w plastikowych opakowaniach. Plastik stanowi zagrożenie dla zwierząt, a dodatkowo zaśmieca naszą planetę.

 

Razem dbajmy o naszą planetę!