AKTUALNOŚCI

2018-04-30 - Tulipany w pełni sił

Staramy się co roku zaopatrywać Ogród w rozmaite rośliny, w tym cebulowe. Kwiecień to bardzo dobry czas, aby podziwiać licznie kwitnące tulipany, ale prosimy się nie martwić :) Maj to również dobry czas dla wielu odmian!

 

Tulipany 30.04.2018

2018-04-30 - Powiew świeżości tulipanowca

Od ubiegłego roku na terenie naszego Ogrodu rosną dwa okazu tulipanowca amerykańskiego, drzewa pochodzącego z Ameryki Północnej i co ciekawe należącego do rodziny magnoliowatych.

 

Mimo że nasz typowy tulipanowiec, posadzony 11 lat temu, jeszcze nie kwitł, to co roku przyglądamy się z nadzieją na to, że właśnie ten rok będzie "tym rokiem" ;) Niemniej choć nie zapowiada się na spełnienie naszych oczekiwań, to cieszy oczy widok liści odmianowego tulipanowca o złotych przebarwieniach na liściach (odmiana 'Aureomarginata'). Kultywar ten pozyskaliśmy w ubiegłym roku ze Szkółki Przytok :)

 

L. tulipifera 'Aureomarginata' 30.04.2018

2014-06-01 - AKTUALNOŚCI