AKTUALNOŚCI

2018-05-01 - Fotergilla większa

Fotergilla większa (Fothergilla major) to krzew z Ameryki Północnej. Właśnie bogato kwitnący, pokazujący moc swych kwiatostanów, ale nieco specyficznych, bo o kwiatach z długimi słupkami. Warto przytknąć nos i poznać zapach fotergilli ;) Rodzaj Fothergilla swą nazwą wywodzi się od Johna Fothergilla, na cześć którego rodzaj nazwano. Fothergill zaś był angielskim lekarzem, który interesował się botaniką i konchologią - nauką o muszlach mięczaków.

 

Fothergilla major

2018-05-01 - Mniej pospolity buk

Buk Englera (Fagus engleriana) to gatunek pochodzący z Chin. Rośnie znacznie wolniej od naszego rodzimego buka zwyczajnego (F. sylvatica) i w porównaniu z nim ma nieco sztywniejsze i węższe liście o silniejszym żeberkowaniu. Owoce znajdują się na długich, zwieszających się szypułkach.

 

W naszym Ogrodzie Znajdziecie go w Dziale Systematyki Roślin (czerwone tabliczki) wśród innych bukowatych (np. buk zwyczajny, dąb Quercus ilicifolia 'Tromp Ball').

 

Buk Englera (Fagus engleriana)

2018-04-30 - Tulipany w pełni sił

Staramy się co roku zaopatrywać Ogród w rozmaite rośliny, w tym cebulowe. Kwiecień to bardzo dobry czas, aby podziwiać licznie kwitnące tulipany, ale prosimy się nie martwić :) Maj to również dobry czas dla wielu odmian!

 

Tulipany 30.04.2018

2018-04-30 - Powiew świeżości tulipanowca

Od ubiegłego roku na terenie naszego Ogrodu rosną dwa okazu tulipanowca amerykańskiego, drzewa pochodzącego z Ameryki Północnej i co ciekawe należącego do rodziny magnoliowatych.

 

Mimo że nasz typowy tulipanowiec, posadzony 11 lat temu, jeszcze nie kwitł, to co roku przyglądamy się z nadzieją na to, że właśnie ten rok będzie "tym rokiem" ;) Niemniej choć nie zapowiada się na spełnienie naszych oczekiwań, to cieszy oczy widok liści odmianowego tulipanowca o złotych przebarwieniach na liściach (odmiana 'Aureomarginata'). Kultywar ten pozyskaliśmy w ubiegłym roku ze Szkółki Przytok :)

 

L. tulipifera 'Aureomarginata' 30.04.2018

2014-06-01 - AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

strona:
<<
 < 
1
2
3
4