Wycieczki z przewodnikiem

Szanowni Państwo, zachęcamy do umawiania się na wycieczki z przewodnikiem, które mogą mieć dwojaką postać - spacer edukacyjny po Ogrodzie dostosowany do najciekawszych w danym momencie elementów Ogrodu lub spacer z kartami pracy. Oczywiście możliwe jest zgłaszane zapotrzebowania na skupienie się na interesujących Państwa, szczególnie nauczycieli, zagadnień.

 

Każda grupa zorganizowana korzystająca z usług przewodnika zobowiązana jest do dostarczenia najpóźniej w dniu wycieczki podania do kierownika Ogrodu Botanicznego UZ zgodnie z poniższym załącznikiem (proszę kliknąć):

 

PODANIE O WYCIECZKĘ Z PRZEWODNIKIEM 

 

 

Informujemy przy tym, że z oferty przewodnika mogą korzystać grupy zorganizowane przedszkolne, szkolne lub kolonijne, w wyjątkowych przypadkach zaś inne, po wcześniejszym ustaleniu i uzyskaniu zgody kierownika ds. administracyjnych Ogrodu.

 

Grupa uczestnicząca w zajęciach z przewodnikiem nie powinna liczyć więcej niż 30 osób.

 

Czas wycieczki wynosi na ogół ok. 45 minut.

 

Aby zrealizować zajęcia z przewodnikiem należy ustalić termin telefonicznie (+48 601 902 290) lub mailowo (a.tokarska-osyczka@wnb.uz.zgora.pl). Po wyrażeniu chęci skorzystania z kart pracy, karty zostaną przesłane na wskazany przez Zamawiającego adres e-mail. Karty należy wydrukować dla grupy we własnym zakresie.

 

Dostępne karty pracy:

 

1) Poziom: szkoła podstawowa. Temat: Systematyka i bioróżnorodność.

 

2) Poziom: gimnazjum. Temat: Różnorodność biologiczna roślin.

 

karta o charakterze archiwalnym, stworzona dla nieistniejących już gimnazjów, ale nadal realizowana jako pośrednia między niższymi klasami szkoły podstawowej a szkołą średnią.

 

3) Poziom: szkoła średnia, zakres podstawowy. Temat: Bioróżnorodność, biotechnologia roślin.

 

4) Poziom: szkoła średnia, zakres rozszerzony. Temat: Systematyka, bioróżnorodność.

 

5) Poziom: szkoła średnia, klasa anglojęzyczna. Temat: Troublesome plants and biodiversity.

 

wycieczka OBUZ

 

wycieczka OBUZ magnolia parasolowata